Az Egyesült Államok első települése – St. Augustine
Florida történelme az 1500-as években kezdődött, amikor európai uralkodók birodalmuk kiterjesztése érdekében felfedezőket bíztak meg azzal, hogy felderítsék az Atlanti-óceánon túli területet. A spanyol Ponce de León – Kolumbusz egykori útitársa -1513. áprilisában a mai St. Augustine-tól délre szállt partra, hogy területet és kincseket – aranyat – találjon, illetve – a legenda szerint – megkeresse az örök ifjúság forrását (Fountain of Youth) Spanyolország számára. Azonnal felismerte, hogy a terület, amelyet La Floridának, vagyis a virágok földjének nevezett el, sok értéket rejt. Később visszatért embereivel, de elvesztették csatájukat a helyi Calusa néppel szemben. Majd évtizedekkel később, több sikertelen európai próbálkozás után, 1565-ben Don Pedro Menendez de Aviles spanyol admirális telepedett le a helyi nép mellé. Ez lett az első állandó európai település a mai Amerikai Egyesült Államok területén. St. Augustine fennmaradása hatalmas erőfeszítéseket követelt az elkövetkezendő 200 évben. A korai telepesek bizakodása, állhatatos kitartása és hite nélkül elképzelhetetlen lett volna St. Augustine fennmaradása. St. Augustine 500 év elteltével is sok érdekes látnivalóval kecsegtet.
A Fountain of Youth Park, vagyis az Örök Ifjúság Forrása Park, az eredeti, már a 17. században feljegyzett forrásvizével, Amerika legrégibb látnivalója. Számos lelet bizonyítja, hogy a jelenlegi part területén Timucuan indián lakosok éltek, illetve a 16. században a spanyolok. A Florida Department of State szerint, a mai park területe 3000 év óta lakott. A több mint 30 ásványt tartalmazó forrásvizet megkóstolhatják a látogatók. A hatalmas, óceánparti park planetáriumában többek között megismerhetjük az 1400-as és 1500-as évek felfedezőinek navigációs eszközeit és technikáit, illetve visszarepülhetünk 1513. áprilisának éjszakájába, hogy megfigyelhessük az égboltot, úgy, ahogyan Ponce De Leon is látta. A Discovery Globe a felfedezők útvonalait és az akkori településeket mutatja be. A parkban gyönyörű pávák büszkélkednek tollaikkal, valamint tanúi lehetünk ágyúlövésnek is.
St. Augustine egyik legismertebb építménye a Castillo San Marcos. Az 1600-as évek végén épült csillag alakú erődöt még a spanyolok állították öt méter vastag falakkal, hogy az angolok ellen védelmet biztosítson. Fő építőanyaga a coquina volt (kagylódarabokból álló, puha mészkő), amely a közeli Anasztázia szigetről származik. A sarkain kiugró bástyákkal, vizesárokkal védett erődöt csak felvonóhídon lehetett megközelíteni. A Castillo San Marcos két angol támadásnak is ellenállt. A vár jelenleg múzeum, s turisták ezrei tekinthetik meg a korabeli öltözékben bemutatott őrségváltást, hallhatnak az erőd építészetéről valamint az Anasztázia-szigetről származó építőanyag előnyeiről, megismerhetjük az akkori életet, előadást hallgathatunk, illetve ágyúlövés szem- és fültanúi lehetünk.
St. Augustine egykori főutcája a St. George Street a város kapujától indult (City Gates), amely az egyetlen bejárat volt a városba. A híres utca ma a korabeli spanyol hangulatot idézi, üzletekkel, éttermekkel várja az érdeklődőket, valamint itt található az Egyesült Államok legrégebbi fából készült iskolaépülete. St. Augustine 500 éves történelme a Government House Museum-ban tanulmányozható, a piac (the Old Market, a legégibb ház, (Oldest House), a Colonial Spanish Quarter, az Oroszlánok Hídja ( Bridge of Lions) szintén St. Augustine nevezetességei.
A St. Augustine Alligator Farm Zoological Park-ban vadállatok, exotikus emlősök és madarak, floridai hüllők, különleges albínó alligátor és madagaszkári lemur várja látogatóit. A viaszmúzeumban (Potter’s Wax Museum) hollywoodi sztárok, professzionális sportolók és politikai személyiségek szobrait láthatjuk. A tengerpart és sok más érdekesség is kellemes felüdülést kínál. A művészet-, a zene-, a sportrajongók szintén otthon érezhetik magukat St. Augustine-ban az év minden napján!